Nico rosberg odchodzi :-(

Świeżo upieczony Mistrz Świata Formuły 1 ogłosił, że kończy karierę. Tchórz czy móże bohater?

Niecały tydzień po wywalczeniu tytułu Mistrza Świata F1 2016 Nico Rosberg oświadczył, że kończy karierę w Królowej Sportów Motorowych. Co ciekawe, decyzja była zaskakująca nie tylko dla kibiców ale również dla kierownictwa zespołu Petronas Mercedes. Zaczynają pojawiać się pytania i domysły o powód takiej decyzji.

Nico Rosberg wraz z żoną i mamą podczas jednego z weekendów wyścigowych

Nico Rosberg wraz z żoną i mamą podczas jednego z weekendów wyścigowych

I cannot find enough words to thank my wife Vivian; she has been incredible. She understood that this year was the big one, our opportunity to do it, and created the space for me to get full recovery between every race, looking after our daughter each night, taking over when things got tough and putting our championship first.

Nico Rosberg

Nie ma sensu patrzeć na plotki, ponieważ główny zainteresowany sam podał dokładny powód swojej decyzji: względy rodzinne. Zwróćcie uwagę, że mówi o "ich" a nie "swoim".

Nico Rosberg świętuje zdobycie tytuły w Abu Dhabi fot: Mercedes

Nico Rosberg świętuje zdobycie tytuły w Abu Dhabi fot: Mercedes

Nico Rosberg jasno powiedział, że tytuł Mistrza Świata był jego celem pierwotnym jak i ostatecznym. Po latach ciężkiej pracy i pełnego zaangażowania wreszcie udało mu się ten cel zrealizować i tym samym poczuł się spełniony jako sportowiec. Nie każdy musi marzyć o tym, by bić kolejne rekordy - ważne, by znaleźć swoją drogę i konsekwentnie nią podążać.

Mój Tata zawsze powtarza, że "imprezę trzeba kończyć w najlepszym momencie". Musicie przyznać, że jest w tym sporo racji. Nico Rosber odchodzi w pełni glorii i chwały. Niezależnie co o nim myślicie - kończy karierę jako Mistrz.

Join In

Comments (1)

  • Nie polubił atmosfery ostatniego wyścigu i zmienia kierunek na bardziej driver-friendly WEC

      3 years ago
Loading...
Loading...
1